گروه صنعتی سی ان سی کاران

صفحه اصلی درباره ما محصولات  تماس با ما                


روش ساخت CNCفروش تکنولوژیفروش قطعاتخدمات CNCمرکز دانلودعکسDVD اطلاعاتآموزشگاه

رباتیک   پرسش و پاسخ   بازرگانی  خبرنامه    مشاوره   مجلات  فیلم

تکنیک های ساخت CNC

جامع ترین مرکز اطلاع رسانی سی ان سی در ایران - آخرین ویرایش این صفحه بهار 95

کلاس ساخت سی ان سی در دانشگاه شریف

فروش انواع CNC بهترین سی ان سی های چوب و سنگ با 18 سال سابقه

فروش کنترلر CNC انواع کنترلر های سه تا شش محور - مچ تری - فانوک - زیمنس

مقدمه 

مقدمه ای بر ساخت

اپراتوری سی ان سی 

نرم افزارهای کد کم

مقدمه ای بر کنترلر

مقدمه ای بر سرو موتور و استپ موتور

بال اسکرو

میز دستگاه ، اسپیندل موتور ، انرژی چین

ساخت CNC سه محوره

ریل  LMGuide و واگن حرکتی

بال اسکرو 

  کنترلر

بوش ساچمه ای

کولت

کوپلینگ

 انرژی چین

گیربکس

کامپیوتر صنعتی

موتور خطی

مانیتورینگ

منبع تغذیه

اسلاید گاید

پروفیل آلومینیوم

سرو موتور

نرم افزار

 اسپیندل موتور

استپ موتور

تابلو برق

تسمه تایمینگ

ابزار سی ان سی

وکیوم

فروشگاه قطعات سی ان سی

 و اتوماسیون صنعتی

=================

 

بال اسكرو         Ball Screw

فروش انواع بال اسکروهای با مارک های

HIWIN   ABBA   SKF   SMI   THK   TBI

 

ال ام گايد         LM Guide

فروش انواع ال ام گاید با مارک های

  ABBA        HIWIN         IKO 

Pacific Bearing   SCHNEEBERGER  THK

 

سرو موتور         Servo Motor

فروش انواع سرو موتور با مارک های

 Delta    Teco     TED    KingServo

 

استپ موتور         Step Motor

فروش انواع استپ موتور با مارک های

 Autonics

 

اسپيندل موتور   Spindle Motor

فروش انواع اسپیندل با مارک های

 HSD       Elte      Arel

 

كنترلر               Controller

فروش انواع کنترلر با مارک های

 Autonics   BaliAutomatic   

 Mach3   MITSUBISHI   Radonix

 

اينورتر                   Inverter

فروش انواع اینورتر با مارک های

 LS        Delta        Vieche

 

گيربكس             GerarBox

فروش انواع گیربکس با مارک های

 Apex      Liming

 

انرژي چين         E-Chain

فروش انواع انرژی گاید با مارک های

    CPS      Igus

 

           

 

 

اين صفحه در لينك ارتباط با صفحات حذف شده است.

 

برنامه ما براي ساخت كنترلر :

مهمترين نكته : در كنترلر سازي را فروش و درآمد زايي در نظر مي گيريم يك كنترلر مناسب و صنعتي ساخته مي شود . آن كنترلر فروخته مي شود. از درآمد آن كنترلر پله بعدي برداشته مي شود و ... در اين بين مشكلات ديده شده در ورژن قبلي در كنترلر بعدي برطرف مي شود.

مهمترين اصل : كنترلرها قبل از ارائه كليه شرايط تست را پشت سر مي گذارند و زماني به بازار عرضه مي شوند كه كمترين مشكلي نداشته باشند.

فاز اول : استفاده از كنترلر مچ تري بعنوان اولين پله از نردبان كنترلر سازي مي باشد. كنترلر ما در فاز اول بايد بتواند از كليه امكانات مچ تري استفاده نمايد. همچنين برد اسموت استپر را نيز ساپورت نمايد . علاوه بر دو مورد فوق دو عامل را نيز بايد رعايت كند و آن داشتن سيستم كنترل بر روي Servo Ready در سرو موتورها مي باشد. اين كنترلر ساخته شده بر روي بيش از 5 سي ان سي چهار محور مولتي اسپيندل تست شده و آماده فروش است. در ادامه فاز اول را براي شما تشريح خواهيم كرد.

فاز دوم : استفاده از ميكرو كنترلر آرم سري LPC1788 M3 cortex مي باشد. يك ميكرو بسيار قدرتمند در كنترل ديتا

فاز سوم ايجاد يك برد با 4 قابليت موازي مي باشد كه متناسب با درخواست مشتري هركدام از آنها ارائه خواهد شد. در حالت اول استفاده از پورت LPT يا همان پرينتر پورت مي باشد. در حالت دوم استفاده از برد واسط اسموت استپر با سيستم LAN مي باشد. حالت سوم استفاده از انتقال ديتا از پروتكل LAN يا شبكه مي باشد . حالت چهارم استفاده از پورت USB براي دريافت فايل بدون نياز به كامپيوتر مي باشد.

 

 

1- كنترلر مچ تري يك كنترلر با بستر كامپيوتر خانگي PC Base مي باشد و اين از يك لحاظ بسيار عالي است و از يك لحاظ خيلي بد است. بسيار عالي به دليل دردسترس بودن كنترلر بر روي كامپيوترهاي خانگي و آشنايي دانشجويان و علاقمند به سيستمهاي CNC مي باشد . خيلي بد به دليل اينكه صنعتي نمي باشد و به كامپيوتر خيلي وابسته است.

2- مچ تري داراي قاعده پلاگين نويسي مي باشد .

3- كنترلر هايي نظير پاور اتوميشن و زيمنس PC بيس هستند . منتهي سيستم عامل ري ال تايم براي كنترلر خود تهيه نموده اند . شما اگر بخوايد اين كار را انجام دهيد براي 200 نسخه حدود  2 ميليون تومان بايد هزينه سيستم عامل بپردازيد.

 

 

در واقع سخت افزاری که جدیدا وارد بازار شده ، با بافر کردن دیتاها که از مچ تری بیرون می آید و ری ال تایم کردن آنها توانسته تا حدودی قضیه را برطرف کند منتهی یک ضعف همچنان وجود دارد . آنهم اینکه مچ تری بیس آن بر حسب اینکه با یک سخت افزار ارتباط مستقیم داشته باشد طراحی نشده است ، در پاسخ دادن به سنسورها و فرمانهایی که از گروه کاری نظیر درایو ها و ... صورت می گیرد قطعا با یک تاخیر همراه است . تاخیری که شاید بطور ظاهری آنرا حس نکنیم منتهی در عمل می تواند تاثیر منفی ایجاد نماید . و آن بافرینگی هم که در آن سخت افزار در حال صورت گرفتن است اضافه تر در مسیر قرار گرفته است . مثل این می ماند که شما یک جریان آبی را داشته باشید و این جریان دائما کم و زیاد بشود . خودتان در جلوی این جریان آب یک مخزن بگذارید و از خروجی آن مخزن یک جریان یکنواختی را بگیرید . این کار درواقع بر روی مچ تری صورت گرفته است . اما چون مچ تری هیچ گونه ارتباطی با جریان خروجی ندارد پاسخ سریع هم نمی تواند به آن جریان دهد در جاییکه اگر نیاز داشته باشد و بخواهد آنرا تغییر دهد . یعنی قطعا در عکس العمل هایی که لازم است خیلی سریع صورت بگیرد ، ممکن است با تاخیر هایی در حد چند دهم ثانیه عکس العمل صورت بگیرد . و این کاملا مغایر با آن قضیه ری ال تایم بودن کنترلر است . چون کنترلر باید آنقدر ری ال تایم باشد که بتواند به تمام فیدبک هائیکه از طرف سیستم می آید بتواند بلافاصله پاسخ بدهد ولی وقتی یک واسطه وجود دارد و واسطه هم با یک تاخیری در واقع دارد خروجی را تغذیه می کند عملا آن ری ال تایم بودن در اینجا وجود ندارد و شاید خیلی ها هم متوجه آن نشوند اما اگر دستگاه ، دستگاه حساسی باشد و نیاز به پاسخ سریع به فیدبکهایی که از طرف دستگاه می آید وجود داشته باشد ، قطعا مچ تری جواب گوی این کار نخواهد بود .

ما حتی برای اینکه این قضیه را خیلی بهتر بتوانیم برطرف کنیم چون پاسخ کنترلر ما یک پنجاهم ثانیه است ، به تمام فیدبک هائیکه از بیرون می آید حتی عکس العمل هائیکه اپراتور در حال انجام آن است . حتی برای اینکه این را در یک سری کارها کمتر کنیم ما این قابلیت را مستقیم در سخت افزار گذاشتیم . یعنی یک سری از فرمانها را گفتیم بدون اینکه سخت افزار با نرم افزار یعنی کامپیوتر ارتباط برقرار کند و جواب بگیرد ، خوش مستقیما عکس العمل نشان بدهد . که عکس العمل آن پاسخهایی در حد یک میکرو ثانیه می باشد یعنی یک میلیونیم ثانیه . این قضیه مثلا در هومینگ کمک می کند که هومینگ فوق العاده دقیقی داشته باشیم ، اگر آلارمی صورت گرفت بلافاصله سیستم عکس العمل نشان بدهد و منتظر پاسخ کامپیوتر نشود و از همه مهمتر اگر به هر دلیلی کامپیوتر هنگ بکند ، سیستم ما بخاطر اینکه قسمتهای عکس العملی داخل سخت افزار قرار گرفته ، بدون نیاز به کامپیوتر می تواند به فرمانهایی نظیر امرجنسی و یا فرمانهایی مثل توقف ناگهانی و یا هومینگ به تنهایی و استندلون جواب بدهد و درصورتیکه مچ تری این کار را نمی تواند بکند .

کنترل مچتری  صددرصد پردازش فاصله هایی که برایمان فرستاده می شود داخل pc انجام میدهد وتایپ کردن نیز داخل pcانجام می شود این تا موقعی جواب می دهد که سیستم عامل ویندوز بیکار باشد و باری روی آن نباشد و مچتری می تواند پوینتر را از  سیستم عامل بگیرد وتوان سیستم عامل را خروجی دهد که اگر در این شرایط آنتی ویروسی بخواهد عمل کند ویا نرم افزاری که بخواهد باز شود احتمال اینکه یک سری  مشکل در بافرینگ بشود  هست ممکنه با این بافرینگ این مشکل کمتر به چشم بیاید منتها حداقل اینست که پاسخ دهی به بک هایی که ازسیستم میاید دچار اشکال میشودواگر باری از روی سیستم برداسته بشود فیدبکی که از برنامه اتفاق می افتد شاید به ترتیبی نیاز داشته باشد اما چون ما اصل بحث ریل تایم وقسمتی از پروسز را داخل سیستم انجام میدهیم عملاً سیستم عامل حجم پردازشش به شدت پایین آمده به نسبت پیش یعنی وقتی کنترلی کارمی کند شاید در مجموع 5درصد یا 10درصد از سیستم را از تمام سی پی یو را اشغال کند وپردازش حرکتهای کنترلر وعلتی هم که میتواند اینو خالی نگهداشت برای اینست که بتواند به فیدبکهایی که از کنترلر می آید پاسخ صحیح بدهد حتی اگر شما نرم افزاری مثل آنتی ویروس یا نرم افزار دیگری را در آن لحظه ران داشته باشید چون حجم زیادی از توان سی پی یو غیرفعال است پس انها میتوانند به راحتی لود شوند و کارشون را انجام بدهند و سی پی یو در واقع ارزشش به تاخیر نیفتد یعنی اینطوری نشود که اگر فیدبکی اومد یا فیدبکی رفت و توی استک قرار بگیرد تا هرموقع سی پی یو توانست و کارش تموم شد بیاد جوابش را بدهد واین یکی از اختلافاتی است که میتوانیم بین این دو کنترلر داشته باشیم.

     

     

   

 

           

 

در صورت داشتن سوال تخصصی اینجا را کلیک نمایید در کمتر از 48 ساعت پاسخ می دهیم

 تلفن پاسخگو : 55448574 - 021  همراه : 09122277199  شخم گر   تلگرام : گروه سی ان سی کاران

آخرین پاسخ های ارائه شده به سوالات دوستان

 

تکنولوژی ساخت cnc  نقشه مکانیک و الکتریک و روش ساخت - تنظیم پارامترها - منابع خرید

فروش قطعات CNC بال اسکرو - ال ام گاید - گیربکس - اینورتر - سرو موتور - استپ موتور

دایره المعارف 101 مدل سی ان سی

1 دستگاه سی ان سی پلاسما

2 سی ان سی هوا برش

3 دستگاه لیزر فایبر

4 سی ان سی لیزر حک و برش

5 دستگاه CNC واترجت

6 درباره سی ان سی وایرکات

7 انواع CNC هات وایر

8 CNC سیم برش سنگ

9 دستگاه سیم برش فوم

10 آندر واتر پلاسما

11 انواع سی ان سی برش شیشه

12 دستگاه CNC برش چرم

13 سی ان سی کاتر پلاتر

14 سی ان سی روتر چوب

15 انواع سی ان سی روتر سنگ

17 ماشین تراش تراش CNC

18 دستگاه CNC سری تراش

19 درباره انواع فرز سنتر CNC

20 فرز دروازه ای سی ان سی

21 انواع دریل CNC

22 درباره سوپر دریل سی ان سی

23 دستگاه سنگ تخت و گرد

24 پانچ سی ان سی

25 حک ضربه ای

26 طلا سازی

27 - پرینتر سه بعدی

28 شبیه ساز پرواز

29 حک نگین

30 چیدمان قطعات الکترونیک

31 سی ان سی CMM

32 ماشین CNC دوخت پارچه

33 ربات انسان نما

37 پرس برک

38 فرش باف

39 کارتن سازی

40 دیجیتایزر

41 فنر سازی

42- ایمپلنت

43- انبارداری

44- سی ان سی دندان پزشکی

45- پرس برک

46- برش کاغذ

47- دایکاست

48- کارتن سازی

49 ربات اسکارا

50 خمیر روی شیشه

51 مش باف

52- سی ان سی ام آر آی

53- جوراب باف

54- سی ان سی قالی شویی .

55 نقاشی کاشی

56 لانه زنبوری

57 سیم پیچ هسته ترانس

58 پیکر تراش سنگ

59- لحاف دوز

60- برش ورق آهن رول به رول و رول به تخت

 گروه صنعتی سی ان سی کاران . www.cnckaran.com     shokhmgar@gmail.com    همراه: 09122277199  شخم گر   تلفن پاسخگو : 55448574 - 021  فکس : 55448579 - 021   تلگرام : گروه سی ان سی کاران

کنترلر : بزرگترین مرکز فروش و خدمات پس از فروش انواع کنترلر های دستگاه سی ان سی در دست راه اندازی است . برای انتخاب کنترلر خود با ما تماس بگیرید.

کنترلر مچ تری Mach3 - کنترلر رادونیکس radonix - کنترلر تکس کامپیوتر texcomputer - کنترلر جی اس کا GSK - کنترلر DSP

داکیومنت و کاتالوگ مچ تری mach3 فروش انواع کنترلر Mach3 فروش و خدمات پس از فروش کنترلر DSP کنترلر مچ تری mach3

 

       

آمار سایت

ارتباط با ما

فعالیتها

گروه صنعتی سی ان سی کاران

 

آدرس : تهران - جاده قدیم ساوه - شهرک صنعتی چهار دانگه

خیابان 14 ( پنجم آهنکاران ) نبش خیابان پلاک 4 - شرکت سی ان سی کاران

تلفن :      55448574   021

فکس:       55448579   021

 همراه :     09122277199     احمد شخم گر

 تلگرام:     گروه سی ان سی کاران

ایمیل :      info@cnckaran.com     

               shokhmgar@gmail.com   

وب :        www.cnckaran.com

حوزه فعاليت ساخت :

سي ان سي هاي چوب سه محور در سايزهاي كوچك ، متوسط و بزرگ
سي ان سي هاي چوب چهار محوره مخصوص صنايع منبت كاري در مبلمانهاي استيل
سي ان سي هاي سنگ سه محوره جهت حك و برش انواع سنگ هاي مرمريت و ...
حوزه فعاليت تكنولوژي
فروش انواع تكنولوژي ساخت ماشين آلات به صنايع نظامي ، دولتي و خصوصي از قبيل دستگاه چوب سه محوره  ، سنگ ، شیشه و ...
حوزه فعاليت آموزشي
آموزش انواع موارد مرتبط به تكنيك هاي ماشين آلات سي ان سي از قبيل برگزاري 85 دوره كلاس آموزش ساخت ماشين آلات سي ان سي در محل شركت

درباره ما

تماس با ما

قطعات سی ان سی

ماشین آلات سی ان سی

روش ساخت سی ان سی

فروش تکنولوژی ساخت