گروه صنعتی سی ان سی کاران

صفحه اصلی درباره ما تماس با ما                    شیشه   اینورتر     cnc فرز     cnc تراش     کنترلر   ربات صنعتی    دایره المعارف CNC     دستگاه لیزر    تعمیرگاه CNC     


فروش ماشین آلاتفروش قطعاتفروش تکنولوژیفروش اطلاعاتخدمات CNCروش ساخت CNCآموزشگاه

  شیراز    اصفهان  ارومیه  بندرعباس  کرج  بجنورد    RADONIX   Imaster_Inverter     JMC_Servo

تکنیکهای ساخت CNC

جامع ترین مرکز اطلاع رسانی سی ان سی در ایران

کلاس ساخت سی ان سی در دانشگاه شریف

لیست مطالب در بخش تکنیکهای ساخت CNC

مقدمه ای بر ساخت

اپراتوری سی ان سی

بال اسکرو

کوپلینگ

کنترلر

مقدمه ای بر کنترلر

ال ام گاید

گیربکس 

بال اسکرو 

تابلو برق 

ساخت CNC سه محوره

تسمه تایمینگ

سرو موتور 

پروفیل آلومینیوم 

استپ موتور 

بوش ساچمه ای 

اسپیندل موتور 

ابزار سی ان سی 

انرژی چین

وکیوم

مقدمه 

مقدمه ای بر ساخت

اپراتوری سی ان سی 

نرم افزارهای کد کم

مقدمه ای بر کنترلر

مقدمه ای بر سرو موتور و استپ موتور

بال اسکرو

میز دستگاه ، اسپیندل موتور ، انرژی چین

ساخت CNC سه محوره

ریل  LMGuide و واگن حرکتی

بال اسکرو 

  کنترلر

بوش ساچمه ای

کولت

کوپلینگ

 انرژی چین

گیربکس

کامپیوتر صنعتی

موتور خطی

مانیتورینگ

منبع تغذیه

اسلاید گاید

پروفیل آلومینیوم

سرو موتور

نرم افزار

  اسپیندل موتور

استپ موتور

تابلو برق

تسمه تایمینگ

ابزار سی ان سی

وکیوم

فروشگاه قطعات سی ان سی

 و اتوماسیون صنعتی

=================

___________________________

تماس  : 09122277199 شخم گر
تلگرام : گروه سی ان سی کاران

تمام تلاش خود را نموده ایم تا با
 بهترین کیفیت و با بهترین قیمت
محصولات مورد  نیاز شما را
 تهیه کنیم و در اختیار شما
عزیزان قرار دهیم

پاسخ به سوالات ساخت CNC                                      صفحه بعد    صفحه قبل

ليست كاتالوگ ها

تکنیک های ساخت CNC / مقدمه                                                                        

پاسخگو  : احمد شخم گر

با سلام خدمت همه عزیزان .

گرچه دانش ما در پاسخگویی به همه سوالات عزیزان محدود می باشد اما تلاش نموده ایم تا آنجا که در توان داریم در خدمت عزیزان باشیم. اگر شما برای سوالات مطرح شده پاسخ های بهتری دارید از شما خواهش داریم با ارسال آن پاسخ ها به ایمیل ما و اصلاح پاسخ ها، سطح دانشمندی این رشته تخصصی را در کشور عزیزمان افزایش دهید.

پاسخ سوالات دوستان به ایمیل آنها ارسال خواهد شد و در بخش تخصصی سایت بعنوان پرسش و پاسخ درج می شود تا بقیه دوستان نیز بتوانند از آنها بهرمند شوند.

 

100- علی دهقانی : چند سوال درباره CNC
باسلام
علی دهقانی هستم از مشهد
مکانیک حوندم و یه پروژه دارم انجام میدم برای ساخت یک دستگاه CNC که برای سوراخکاری بردهای الکترونیکی استفاده میشه.
تلفنی صحبت کردم و گفتین سوالاتم رو ایمیل کنم:

1-برای مهار کردن بال اسکرو، فرق بین fixed, free, support چیست؟ لطفا با مثال بگین.

بال اسکرو از دو نقطه مهار می شود. یک نقطه از سر بال اسکرو و یک نقطه در انتهای بال اسکرو. در بال اسکرو هاییکه دارای طول کوچک می باشند در ساپورت ابتدایی بال اسکرو از دو عدد بلبرینگ سری 7000 استفاده می شود. این دو بلبرینگ جهت دار ، در عکس یکدیگر نصب می شوند. وظیفه یکی از آنها تحمل نیروی فشاری و دیگری تحمل نیروی کششی می باشد. این قسمت از بال اسکرو را Fix می نامند. در انتهای بال اسکرو نیز یک بلبرینگ سری 6000 استفاده می شود. این قسمت نیروی فشاری و یا کششی را تحمل نمی کند. به همین دلیل Free می گویند.  مبحث کامل بال اسکرو در بخش بال اسکرو و در لینک زیر آمده است.

 

2-نحوه محاسبه نسبت بین گام(pitch) و دور موتور(rpm) و طول طی شده(متر) و سرعت خطی(متر بر ثانیه) چیست؟ و آیا در بال اسکروهایی که طول lead با طول pitch متفاوت است، باید کدام را مد نظر بگیریم؟

2- فرض کنید یک موتور 3000 RPM باشد یعنی در هر دقیقه 3000 دور می زند. فرض نمایید گام بال اسکرو 10 میلیمتر باشد. طبعا این بال اسکرو در یک دقیقه 3000 دور معادل 30000 میلیمتر یا 30 متر بر دقیقه دارای حرکت مهره خواهد بود. اگر به ثانیه حساب کنیم در یک ثانیه نیم متر حرکت خواهیم داشت. البته 3000 دور بر دقیقه سرعت ماکزیمم است . معمولا سرعت حرکت در سی ان سی ها کمتر از این مقدار می باشد. بعضی از بال اسکروها دارای تعداد راههای بیشتر از یک می باشند. مخصوصا زمانیکه گام بال اسکرو زیاد است از سه و یا 4 راهه نیز استفاده می شود. برای تبدیل سرعت دورانی به خطی فقط گام مهم می باشد.

 

3-میخواهم برای اتصال بال اسکرو و بال بوش به یک دیگر از یک واگن به جنس ABS استفاده کنم به چند دلیل: سبک، ارزان، خواص مکانیکی مناسب و براحتی فرزکاری میشود. نظر شما چیست؟ مناسب است؟

3- در بسیاری از سی ان سی ها از این مواد استفاده می شود. بیشتر سی ان سی های خانگی ، سی ان سی های کوچک و کلا سی ان سی هایی که بار براده برداری کمی دارند این روش مناسبی است. در سی ان سی هایی که بار براده برداری زیاد است، حالت ارتجاعی این مواد دردسرساز خواهد شد و عملیات دفرمه شدن و یا ایجاد ترک و شکست به راحتی اتفاق می افتد. معمولا در صنعت از ABS خیلی استفاده نمی شود و این جنس محدود به آزمایشگاهها و سی ان سی های سطح پایین است. در صورتیکه نوع براده برداری و ابعاد سی ان سی معلوم شود کمک بیشتری می توانم بنمایم.

 

4-در کاتالوگها به دنبال کوپل مناسب میگردم، مثلا نوشته 10mm-16mm ، آیا این قطرها ثابت است، یعنی فقط به یک طرف آن شفت 16 میلی متری وصل میشود و به طرف دیگر آن شفت 10 میلی متری و یا نه متغیر است یعنی بین 0تا16 و 0تا10؟

با تشکر فراوان

شما در بازار می توانید کوپلینگ هایی را پیدا نمایید که قطر قسمت ورودی و خروجی آنها کاملا دقیق و از پیش تراشیده شده است. همانطور که می دانید تراشیدن سوراخ کوپلینگها قلق های خاصی دارد که مرکز بودن و هم راستا بودن آن را ملزم می کند. اما اکثر کوپلینگها از پیش تراشیده شده نیستند و شما باید متناسب با قطر شفت موتور و ... آن را بتراشید. علت بیان این اعداد بعنوان ورودی و خروجی، بیان حد مینیمم و ماکزیمم قطر قابل تراشیدن می باشد. داخل اکثر کوپلینگها پیچ هایی می باشد که بر محور کوپلینگ عمود بوده و قطر قابل تراشیدن کوپلینگ را محدود می کند.

 

101- امیر فیاض : سوال برای کنترلرهای سی ان سی
سلام
من امیر فیاض دانشجوی دوره کارشناسی مهندسی برق دانشگاه فردوسی مشهد، برای پروژه ی کارشناسی خود تصمیم به بررسی کنترلرهای سی ان سی موجود در بازار گرفته ام و در صورت امکان قصد ساخت یک نمونه را دارم.
خواهشمندم در صورتی که مقالاتی پیرامون کنترلر دارید برایم ارسال فرمائید.
پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم

متاسفانه مقالات موجود برای استفاده از کنترلرها نزد اینجانب محدود می باشد.  بیشتر اطلاعات مربوط به کنترلر های موجود در بازار محدود به کاتالوگ آنها و دفترچه راهنمای استفاده از آنها می باشد. با توجه به اینکه  تعداد کنترلر ها بسیار زیاد است، ما سعی کرده ایم در مجموعه DVD اتوماسیون صنعتی تعدادی از آنها را گردهم آوریم. با تهیه DVD ها می توانید به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. گرچه یاد آور می شوم این اطلاعات کمکی برای ساخت کنترلر نخواهد کرد و بیشتر توانایی کنترلرها و نحوه استفاده از آن را برایتان تشریح خواهد کرد.

اکثر سایتها و وبلاگهایی هم که در خصوص ساخت کنترلر اطلاعات داده اند دارای اطلاعات بسیار ضعیف و غیر صنعتی می باشند و نویسندگان آنها بیشتر سابقه دانشگاهی و پژوهشی دارند.

کسانی هم که بطور تخصصی در زمینه کنترلر کار کرده اند فوتهای کوزه گری که بسیار مهم می باشد را نخواهند گفت. البته کاملا هم حق دارند. چون بعضا برای بدست آوردن هر یک از آنها شبهای زیادی نخوابیده اند و یا خسارات مالی و اعتباری فراوام داده اند.

مهمترین نکته در کنترلر ها امنیت انتقال داده می باشد. مانند ایمنی در برابر نویز، نوسانات برق و ... همچنین دقت در محاسبات و سرعت در انتقال دیتا در شرایط مختلف می باشد. شرایط تست برای کنترلر باید برایتان مهیا باشد.

گرچه راهی سخت در پیش روی  شما می باشد اما برایتان آرزوی موفقیت دارم.
 

102 - محمد تقی حمیدی زارع  : CNC Lathe
مدیر عامل شرکت كنترل نوين كهن كاران نگار
جناب آقای احمد شخم گر
با سلام احتـرامــا؛اینجانب محمد تقی حمیدی زارع از کارخانه ماشین سازی بولــــر آستارا، فعال در زمینه ساخت ماشین آلات صنایع غذایی هستم. بنده نیاز به مشاوره جنابعالی در مورد تهیه یک دستگاه تراش CNC دارم که بتواند نقشه های نمونه پیوستی را ماشینکاری نماید. حداکثر قطر قطعه کار 300 میلیمتر و حداکثر طول قطعه کار 1800 میلیمتر می باشد. همچنین نظر جنابعالی با تهیه دستگاه CNC چینی چیست؟ در صورت امکان، ارایه قیمت تمام شده و هزینه های نصب و آموزش و... دستگاه تراش CNC مدل k-50186di ساخت شرکت SMTCL چینی، به ما کمک شایانی جهت بررسی امکان تهیه دستگاه خواهد نمود.
با تشکر و احترام
دوست مطلع و معتمد ما در این زمینه جناب آقای مهندس مهدی نژاد 09121400669 می باشد. تخصص ایشان خرید و فروش CNC است. ایشان در پاسخگویی صبور و راهگشا هستند. ضمن بیان سوال خود از ایشان ، سلام ما را هم به ایشان برسانید.

103- مهدی خادمیون : خريد قطعات براي ليزر حكاكي
با سلام و درود
در صورت امكان راهنمايي بفرماييد براي ساخت يك ليزر حكاكي mdf
1- تجهيزات مورد نياز؟

شما یک تیوپ لیزر نیاز دارید. یک  سری آیینه و یا منشور ، مقداری بوش ساچمه ای و ریل آن ، استپ موتور برای حرکت ، استراکچری که میز را تشکیل می دهد و پروفیل های آلومینیومی برای محورها . قطعات زیاد است. یک کنترلر ، تسمه تایم و پولی و ...

همه موارد فوق متناسب با ابعاد دستگاه متفاوت می باشند. دستگاه بزرگ با دستگاه کوچک بسیار متفاوت است. نوع و توان لیزر تعیین کننده است. سوال شما بسیار کلی است و نیاز دارد بسیار  جزءی تر شود. مثلا mdf شما سه میلیمتر است و برش نیاز دارد یا 16 میلیمتر و فقط قرار است روی آن حک شود.
2- چگونگي خريد تجهيزات؟

در اینترنت می توانید شرکتهایی که تجهیزات لیزر را می فروشند پیدا نمایید و با آنها تماس بگیرید. این شرکتها قطعات لیزر را به دو قسمت مکانیکال و الکتریکال تقسیم کرده اند و همه آنها را  می فروشند. شما می توانید در اینتر نت نیز سرچ نمایید و از چین خودتان قطعات را وارد نمایید. علت ذکر نام چین این می باشد که عمده قطعات قابل ارائه این شرکتها از چین وارد می شوند.


3-ايا بجاي كنترلر ميشود از كامپيوتر استفاده كرد يا حتما بايد كنترلر خريداري كنم؟

ممنون ميشوم اگر پاسخي بدهيد.

کنترلر لیزر یک کنترلر خاص است. با تمام کنترلرهای دستگاههای دیگر متفاوت است.  شرکتهای بزرگ سازنده کنترلر برای لیزر یک پک مخصوص می سازند. و شرکتهای متوسط به پایین توان ساخت کنترلر لیزر ندارند. علت اصلی این قضیه حجم بسیار بالای انتقال دیتا و کمترین خطا می باشد. برای نقطه به نقطه سطح که با سرعت بالایی طی می شود شما یک سیستم آنالوگ شدت لیزر دارید. اگر فرض کنید دستگاه شما می خواهد عکسی را حک نماید و در طول حک عکس فقط در یک نقطه کمی مکث نماید و یا شدت بیش از حد قابل انتظار شود، آن نقطه به طرز بسیار بدی به چشم خواهد آمد و عکس خراب می شود. توصیه من به شما خرید کنترلر مخصوص دستگاه لیزر است و از تئوری های عجیب و غریب دوری نمایید.

موفق و سربلند باشید.
 


104- سید مهدی غضنفری : سوال فنی
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما.
سوالی داشتم از حضورتان آیا سیستم ریلی هست که بتوانیم به کمک آن یک تیر یک سر درگیر با وزن 1300 کیلوگرم رو تحمل کنه.طولش حدود12 متره

ریل شما قطعا باید ال ام گاید باشد. این ال ام گاید باید تحمل نیروی فشاری 1300 کیلوگرم را بصورت فشاری و  نیروی گشتاوری 7800 کیلوگرم متر را داشته باشد. ( 1300*6 )  نیروی فشاری 1300 کیلوگرم را یک واگن 20 به بالا به راحتی  تحمل می کند اما این واگن فقط تحمل گشتاور 28.1 کیلوگرم متر را دارد. واگن 65تحمل گشتاور 738.8 کیلوگرم را دارد. پس در سیستم تک ریلی پاسخ گو نمی باشد. شما باید دو ریل در نظر بگیرید. در روش دو ریلی محاسبات از حالت گشتاوری خارج شده و به نیروی کششی فشاری تبدیل می شود. ریل جلویی بصورت فشاری و ریل عقبی کششی می باشد.

 اگر فاصله بین دو ریل را 20 سانت در نظر بگیرید. نیروی فشاری و کششی برابر با  39000 خواهد بود ( 0.2 / 7800 ) اگر چهار واگن در نظر بگیرید نیروی وارد بر هر واگن برابر   9750کیلو گرم خواهد بود . طبق جدول واگن 55 با تحمل 9740 در آستانه تحمل و واگن 65 با تحمل نیروی استاتیکی 20990 و دینامیکی 14940 مناسب کار شما خواهد بود. اما برای شما بسیار گران خواهد شد.

دو توصیه شاید مفید باشد. اول زیاد کردن فاصله بین ریل ها . دوم افزایش تعداد واگن ها و یا استفاده از واگنهای با طول بلند. اگر فاصله را بجای 20 سانتیمتر 40 سانتیمتر بنماییم و از سری واگنهای طول بلند استفاده نماییم اما تعداد واگنها 4 بماند، در آنصورت نیروی وارد بر هر واگن برابر  4875 کیلوگرم خواهد بود و واگن طول بلند  35 با تحمل استاتیک 8770 و دینامیک  5430 کیلوگرم پاسخ گوی شما خواهد بود.
اما باز هم چندین نکته مانده است. بعنوان مثال صلبیت استراکچر بسیار مهم است اگر صلبیت استراکچر به میزان کافی نباشد به دلیل دفرمگی بار بر روی واگنها متغیر خواهد بود . نیروی ضریه و همچنین ارتعاشات باید در محاسبات لحاظ شود. محاسبات فوق صرفا تحلیل نیروی استاتیکی بود.


105- احسان کلانتری : طراحی و ساخت میز اتومات جوشکاری
با عرض سلام و خسته نباشید
با سلام
من دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک هستم.اطلاعات سایتتون خیلی مورد استفاده ام قرار گرفت.
از صمیم قلب از شما تشکر دارم و برای شما وهمکارای امثال شما که به پیشرفت کشور اهمیت میدهند آرزوی سلامت و موفقیت از خداوند متعال خواستارم.
پروژه ام طراحی و ساخت میز اتومات جوشکاری است که کنترلش خیلی شبیه سی ان سی اما با دو درجه آزادی حرکت و یک درجه آزادی چرخش حول خود گان جوش است .
اگر احیانا مایل بودین اطلاعاتی در این رابطه به اشتراک بگذارید خیلی ممنون میشم .
در ضمن شرکتی که من در اون کار میکنم اسمش سردین توس بهمن هست . تجهیز کننده هایپر مارکت ها است . اگه کمکی از دست من میاد خوشحال می شم با من درمیان بگذارید . ( www.sardintoos.com )
دوستار شما
احسان کلانتری
 

 

106- علیرضا قره باغی : استعلام قیمت
با سلام
احتراما آیا امکان خرید KK8610P-340A1-F0
با موتور و درایور از شرکت شما وجود دارد؟ در صورت منفی بودن نمونه مشابه ایی می توانید پیشنهاد نمایید و قیمت را نیز اگر امکان دارد اعلام فرمایید.
با تشکر

سلام پکیجی را که شما تقاضا دارید در انبار موجود نمی باشد و باید طبق سفارش برایتان وارد نماییم. به زودی قیمت آن برایتان ایمیل می شود. نمونه های مشابه دیگری نیز در بازار ناظم الاطبا تهران موجود می باشد. با مراجعه به این بازار می توانید فروشندگان مارکهای دیگر را نیز پیدا نمایید.


یک نکته را لازم می دانم که بگویم و آن اینکه این پکها دارای قیمت بالایی می باشند . معمولا دوستان خودشان این پک را می سازند. قیمت تمام شده بسیار مناسب تر در می آید.

 

107- علیرضا قره باغی : روش دریافت DVD
با سلام
احتراما خواهشمند است روش دریافت DVD ها را از طریق پست برای اینجانب اعلام فرمایید.
با تشکر
سلام . شما می توانید با دفتر سی ان سی کاران  33924361 - 33923967 - 021  تماس بگیرید و سفارش دهید.  دوستان دفتر به روشی که شما مایلید مانند پست، پیک و یا ... برایتان ارسال خواهند کرد.
 

108- سهراب کلانی : cnc -برد مدار چاپی
جناب مهندس شخم گر
با سلام احتراما مبلغ تهیه سالید ورک عکس ارسالی را برآورد نمایید
با احترام- سهراب کلانی


سلام

طرح سالید ورک دستگاه فوق به مبلغ ............ می باشد. ( مبلغ به ایمیل جناب کلانی ارسال شده است. )  این مبلغ شامل تابلو برق و کنترلر و تنظیمات درایو و ... نمی شود و صرفا یک نقشه سالید ورک است.  دوستان می توانند برای دریافت هزینه های طراحی از سالیدورک گرفته تا یک تکنولوژی کامل با تمام جزئیات دستگاه، با دفتر سی ان سی کاران ، واحد تکنولوژی تماس بگیرید.

 


109 - ali moshizy-catalog
ali.moshizy@gmail.com
hello and respect dear lady Mirzadeh
as your site has a problem to show of the HGH20 and HGW20 and HGR20 catalog and dimension carefully so please send me those of catalogs to me by this email.
it is clear after seeing of those i will reply you and i say you my offer and it is pride trade by your company to me
the best regards

سلام

شما مدل های ال ام گاید های وین را خواسته اید . این مدل ها را می توانید در لینک زیر ببینید. سایز و ابعاد قطعات انتخابی شما در آن آمده است .

 

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )

 

110 - سعید کردی - درخواست سفارش خرید.

سلام
ممنون می شم اگر جواب ایمیلم رو بدید(چند روز پیش هم ایمل دادم ولی جواب ندادید) ساکن سبزوار هستم و برای پروژه سی ان سی احتاج به سه تا استپ موتور به همراه سه درایور با مشخصات زیر دارم.آیا امکان تهیه و ارسال آنها به شهرستان وجود دارد؟اگه میشه لطف کنید و قیمت مجموعه سه تایی استپ موتور و درایور را به ایمیل من ارسال کنید. با تشکر فراوان
Step Motor:Moons 34HD0801
Driver:Moons SR8

سلام .

عمده خرید دوستان از شهرستان می باشد و بعد از تکمیل لیست خرید توسط سیستمهای توزیع مانند هواپیمایی ، اتوبوس های بین شهری ، باربری و ... به شهر آنها ارسال می شود. شما هم هر زمان که هر محصولی خواستید با شماره های دفتر تماس بگیرید و بعد از دریافت قیمت ، در صورت تمایل ثبت خرید نمایید.

قیمت استپ موتورهای شما ...... و درایو ها ..... می باشد. این قیمت از تاریخ ...... حداکثر تا 48 ساعت اعتبار دارد.


111 - محمد برد یکتا - دستگاه کاتر پلاتر - درخواست راهنمایی

سلام
من قصد ساختن یک کاتر پلاتر تخت را دارم.فشار تیغه ی این کاتر باید قطر چرم(حدود1.5 یک ونیم میل) را ببرد (طبق تحقیقات اندک من حدود 1000 گرم بر نقطه).ابعاد مفید صفحه ی آن 3 متر در 3 متر باید باشد.ضمن این که مکش هوا برای ثابت نگه داشتن چرم نیز باید از کف وجود داشته باشد.
تقاضا دارم من را در درست کردن این وسیله راهنمایی کنید.در ضمن اگر حدود قیمت این پروژه را بفرمایید سپاسگزارم.
 

سلام

پروژه جالبی است . این دستگاه چندین نکته دارد . اولین نکته تیغه برش آن می باشد . نبود این تیغه در ایران موجب توقف ساخت یک دستگاه کاتر پلاتر چرم یکی از دوستان شد. برای طراحی دستگاه مذکور تحقیقات زیادی انجام شد و دستگاه طراحی گردید. اما تیغه آن را متوقف کرد. نکته بسیار مهم دیگر این دستگاهها وجود یک پرژکتور و دوربین جهت عکس برداری و تعیین محدوده ها در بالای دستگاه می باشد. از آنجاییکه معمولا چرم های طبیعی هندسه مشخصی ندارند، برای اینکه بتوان از یک چرم حداکثر برش را انجام داد و میزان پرت کم شود از بالا و از آن عکس گرفته می شود. اشکال برش خورده به بهترین چیدمان ممکن (nesting ) بر روی چرم توسط کامپیوتر محاسبه می شود و برش آغاز می شود.

دیدن یک دستگاه برش از نزدیک توصیه می شود. حرکتهای طولی به سبک اسلایدگاید با سیستم حرکتی چرخدنده مناسب است. عکس های مناسبی از جزئیات این دستگاه موجود است. خواستید ارائه می شود.

 


112 - احسان حبیبی - سوال
با سلام و تشکر از سایت خوبتان.
سوالی داشتم:
من مشغول طراحی و ساخت یک ربات جوشکار هستم و برای حرکت دادن مشعل جوشکاری نیازمند تولید حرکت انتقالی بصورت کنترل شده هستم. میتوانم این کار را با یک استپر موتور و یک بال اسکرو انجام دهم و همچنین میتوانم از یک استپر موتور خطی استفاده کنم. مشعل جوشکاری حااکثر 5 کیلوگرم وزن دارد. آیا استپر موتور خطی با این قدرت در بازار یافت میشود؟ از کجا میتوانم خریداری کنم؟ به نظر شما ایا از موتور خطی استفاده کنم یا ترکیب موتور استپ معمولی و بال اسکرو؟
پیشاپیش از زحمتی که در پاسخ گویی میکشید بسیار ممنونم
ارادتمند حبیبی

استپ موتورهای خطی در بازار بسیار کم و در حقیقت به نوعی نایاب است. تکنولوژی استفاده از آنها در بازار نیامده است. البته محورهای آماده از پیش ساخته شده در بازار موجود هست که موتور و کوپلینگ و ریل و بال اسکرو همگی بر روی بدنه آلومینیومی آنها سوار شده و بصورت آماده فروش می رود . این روش گرچه از موتورهای خطی بهتر است اما معمولا گران بوده و محدودیت اندازه دارد. این محرک ها در بازار ناظم الاطبا پیدا می شود.

اگر من خودم بخواهم چنین سیستمی را بسازم قطعا از موتور و بال اسکرو استفاده می کنم.

 


113 - جناب هادیان -  اصفهان
سلام مهندس خسته نباشید چندتا عکس و فیلم دستگاه که ساخته شد رو فرستادم
ممنون ازشما به خاطر تجربیات چند سالتون که در اختیارم گذاشتید و راهنمایی های ارزندتون در اولین دستگاه سی ان سی ام که با موفقیت و دور از انتظار خودم ساخته شد.
براتون آروزوی موفقیت و توفیق روز افزون دارم


جناب هادیان عزیز سلام

وقتی که موفقیت شما را دیدم خیلی خوشحال شدم . امیدوارم به شعارتون که می گویید من بهترین سی ان سی ساز ایران می شوم برسید. هر کمکی خواستید تا حد مقدور در خدمتتان هستم.

دوستان عزیزی که پروژه هایشان به سرانجام می رسد، در صورتیکه عکس هایی از موفقیت های خود ارسال نمایند هم باعث خوشحالی ما و هم باعث اعتماد به نفس دیگر دوستان می شوند.

 


114 - امیر حسین - Help me
سلام
ایا شما دستگاه سی ان سی کوچک به صورت کیت دارید؟
یعنی کلیه قطعات برای ساخت یه سی ان سی سه محوره اگر موجوده لطفا قیمتش و نحوه خرید رو هم بفرمایید
ممنون خداحافظ

سلام

متاسفانه چنین سی ان سی نداریم اما بارها تلاش کردیم این مورد را عملی کنیم که متاسفانه شرایط کاری و محدودیت های زمانی مانع از انجام آن شده است. اگر دوستان در این زمینه اقداماتی نموده اند به اطلاع ما برسانند ممنون می شویم.

 

115 - مهدی خاموشی - سئوال درباره کنترل استپ موتور
سلام
من مهدی خاموشی هستم .سئوالم این که آیا می توان دو استپ موتور را بصورت دقیق (تاکید میکنم فوق العاده دقیق) کنترل کرد بطوری که در یک زمان یک موتور یک دور زده و موتوری دومی دو دور بزند ( مثلا در یک ثانیه یک موتور 360 درجه و موتور دیگه درهمان زمان 720 درجه بچرخد)
این دستگاه یک چرخ خیاطیه که میل لنگ سوزن بالا با کمپلت پایین باید کاملا (هزارم میلیمتر خطا) هماهنگ بچرخند بالا یک دور پایین دو دور در یک زمان مشخص .
با سپاس فراوان موفق و پیروز باشید

سلام

بله چنین موردی ممکن می باشد. هارد کامپیوتر ها دارای استپر موتور می باشد که بسیار بسیار دقیق هستند. شما باید متناسب با بار و سرعت دوران نوع موتور را انتخاب نمایید . کنترلر شما باید کاملا دقیق و بدون خطا باشد. ( PLC بیس ) در ضمن یک استپ موتور که 800 دور بر دقیقه دوران دارد با احتساب هزارم میلیمتر خطا در مدت یک ساعت خطایی در حدود پنج سانتیمتر خواهد داشت. پس سیستم شما باید بدون خطا باشد که امکان پذیر است. تمام نکته در انتخاب موتور مناسب و نسبت مناسب تقسیمات پالس و جریان راه انداز مناسب می باشد.


116 - احسان ارژنگ - جی کد سی ان سی
سلام و عرض ادب
من یک دستگاه سی ان سی 5040 از چین خریداری کردم و این دستگاه فقط با پسوند (*.jg) کار میکند
من یک نرم افزار آرت کم هم از اینترنت دانلود کردم ولی این پسوند را ندارد که دستگاه بخونه و دستگاه با فلش کار میکند یعنی کنترل دارد و مستقیم یه کامپیوتر وصل نمیشود ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

سلام

اطلاعات ارائه شده در این سوال بسیار کم است. شما باید نمونه Gکد با پسوند مذکور را برایمان ارسال نمایید تا جی کد مشابه را خدمتتان ارائه دهیم. شما می توانید یک پست مخصوص کنترلر خود بنویسید و یا تهیه کنید . همچنین در نرم افزار آرت کم یک جی کد استاندارد هست که در تمامی کنترلر ها قابل اجرا می باشد . نام آن Axyz_Arc_MM می باشد آن را تست نمایید. تا آنجاییکه متوجه شدم فکر کنم مشخصات کنترلر شما باید طبق نمونه زیر باشد این یک کنترلر روسی است که پسوند فایل های ورودی آن .jg می باشد. به هر حال از روی کاتالوگ و راهنمای استفاده از کنترلر می توانید جی کد های قابل استفاده را شناسایی نمایید. 

 

112 - احسان حبیبی - سوال
با سلام و تشکر از سایت خوبتان.
سوالی داشتم:
من مشغول طراحی و ساخت یک ربات جوشکار هستم و برای حرکت دادن مشعل جوشکاری نیازمند تولید حرکت انتقالی بصورت کنترل شده هستم. میتوانم این کار را با یک استپر موتور و یک بال اسکرو انجام دهم و همچنین میتوانم از یک استپر موتور خطی استفاده کنم. مشعل جوشکاری حااکثر 5 کیلوگرم وزن دارد. آیا استپر موتور خطی با این قدرت در بازار یافت میشود؟ از کجا میتوانم خریداری کنم؟ به نظر شما ایا از موتور خطی استفاده کنم یا ترکیب موتور استپ معمولی و بال اسکرو؟
پیشاپیش از زحمتی که در پاسخ گویی میکشید بسیار ممنونم
ارادتمند حبیبی

سلام

ابعاد این دستگاهها بسیار متفاوت می باشد. بیش از ده نمونه تیپ انواع دستگاههای سی ان سی سنگ وجود دارد. در هر تیپ چند سایز وجود دارد. شما به سایت شرکتهای بزرگ سازنده سی ان سی های سنگ نظیر شرکت ایتالیایی برتون www.breton.it مراجعه نمایید. در هر صورت حرف آخر را مشتری می زند.  ما تجربه ساخت یک مدل سی ان سی سنگ جهت حک و برش را برای 3 بار با ابعاد طول و عرض شما و عمق 30 سانتیمتر داشته ایم.  و یک نمونه را بصورت تکنولوژی عرضه نموده ایم سی ان سی سنگ 5 محور . تصویر زیر تکنولوژی فروخته شده را نشان می دهد. با توجه به عمقی که گفتید احتمالا دستگاهی که باید طراحی کنید به همین سبک است.
 


118 - اکبر مزروعی - اموزش تعمیر دستگاه های CNC
سلام
من جهت اطلاعاتی در زمینه دستگاه های CNC در اینترنت جستجو میکردم که با وب شما آشنا شدم واز مطالب اعلام شده استفاده نمودم والبته خودم با اینگونه دستگاه ها ارتباطی ندارم ولی دارای فرزند پسری میباشم که در رشته برق گرایش ابزار دقیق وکنترل مدرک کارشناسی را اخذ نموده و در حین مطالعه متوجه شدم که ارتباطی تنگاتنگ بین رشته تحصیلی فرزندم واین دستگاه ها میباشد. لذا چنانچه تصمیم گرفت در زمینه تعمیر اینگونه دستگاه ها اموزش تخصصی را زیر نظر اساتید شرکت شما طی نماید وپس ازآن به نمایندگی از طرف شرکت شما و یا بصورت خصوصی در اصفهان فعالیت نماد امکان گذراندن چنین دوره ای وجود دارد یا خیر واگر چنانچه مثبت میباشد لطفا" مراحل آنرا اعلام نمائید.با تشکر
 

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )119 - فرید جاودانی - راهنمایی
با درود فراوان اول امکان ارسال آموزش کامل آرت کم و کد کم را دارید یا خیر دوم آرت کم گزینه ای دارد که روی خط راست عمقهای متفاوت داشت و مته به صورت خطی حرکت کند
با سپاس فراوان جاودانی
 

سلام

در راستای دستگاه سازی انواع آموزش های آرت کم جمع آوری شده تا به مشتریانمان ارائه شود . همچنین کلاسهای آموزش آرت کم که برای آنها گذاشته شده ، از بعضی از آنها فیلم برداری شده و موجود می باشد. برای دریافت این مجموعه آموزشی با دفتر 33924361 - 33923967 - 021 تماس بگیرید.

برای سوال دوم جواب منفی است و گزینه ای وجود ندارد. اما در موارد ساده شما می توانید از دو خط که با هم فاصله دارند استفاده نمایید و از ابزار V - Bit Carving استفاده نموده حجم براده برداری را بزرگتر Maximum Depth انتخاب نمایید . با نزدیک و دور شدن دو خط، نوک ابزار نسبت به ارتفاع تغییر می کند.

در موارد پیچیده که شما با حرکت منحنی در فضا حرکت می کنید، استفاده از نرم افزار پاور میل توصیه می شود. در یکی از پروژه های خدماتی نیاز به حرکت ابزار بر روی یک منحنی بسیار پیچیده بود، مدت زمان بسیار زیادی جهت برنامه نویسی در آرت کم صرف شد و زمان کار حدود 10 دقیقه خروجی گرفته شد اما با پاور میل بسیار ساده و به دلیل نرمی  حرکت زمان کار 2 دقیقه از کار گرفته شد.


 

 

120 - امید راستی - سی ان سی هوا برش
سلام.مطالبتان واقعا جذاب و تخصصی هستند. من قصد دارم سی ان سی هوا برش بسازم. لطفا اگر مطلبی دارید برایم میل کنید. با تشگر
 

سلام

برایتان آرزوی موفقیت می نمایم. سوال شما خیلی کلی است . اگر بخواهم به سوال شما بصورت شایسته پاسخ بدهم حداقل یک ماه باید برایتان بنویسم . خواهشا سوالات خود را بصورت موضوع تخصصی بیان نمایید. البته به زودی مباحثی را  جهت ساخت تک تک دستگاهها بیان خواهم نمود. سی ان سی هوا برش هم در این لیست وجود دارد.


 

121 - علیرضا ونکی - ال ام گاید
با سلام اقاي شخم گر من درحال ساخت دستگاه ترا ش دستي(در حد روميزي)هستم ميخواستم بدونم براي ريل حامل دستگاه مرغك و ريل حامل سوپرت ميتونم از" ال ام گايد"يا "اسلايد گايد "استفاده كنم ؟اگه ميشه راهنماييم كنيد راستي اطلاعاتتون درمورد بال اسكرو خيلي كمكم كرد باتشكر
ياعلي
 

سلام

برای دستگاه تراش از اسلایدگاید نمی توانید استفاده نمایید. به این دلیل که اسلاید گاید توان تحمل نیروهای جانبی مناسبی ندارد. اما در استفاده از ال ام گاید جواب مثبت است. در همه سی ان سی های تراش از ال ام گاید استفاده می شود. در سی ان سی هایی که توان تحمل بار زیادی دارند نوع ساچمه های ال ام گاید بجای کروی بصورت استوانه ای خواهد بود. برای دستگاه شما ال ام گاید ساده ساچمه معمولی موجود در بازار کافی است.


122 - امین مولودیان - استپر موتور
با عرض سلام و وقت بخیر
یک سوال در رابطه با استپر موتورها داشتم:
جهت محاسبه سرعت استپر موتور از چه روشی باید استفاده کرد؟
فرمول توان تقسیم بر گشتاور تا چه حد معتبر است؟ (در محاسبه بالاترین سرعت قابل دست یافتن)
و چرا بعضی از مدل ها مانند autonics a40k-m566 در کاتالوگ ها علاوه بر گشتاور ماکزیمم، محدوده سرعت مشخص است ولی برای بعضی مدلها مانند a41k-m599 محدوده سرعت داده نمی شود؟
پیشاپیش از راهنماییتان متشکرم
موفق باشید
 

سلام

فرض نمایید درایو استپ موتور خود را بصورت هالف پالس تنظیم نموده اید . در این حالت  هر دور به 400 قسمت تقسیم شده است. شما برای یک دور چرخیدن شفت موتور نیاز به ارسال 400 پالس دارید. هرچه قدر سریعتر این 400 پالس ارسال شود موتور سریعتر می چرخد. حال فرض نمایید نرخ خروجی کنترلر شما 10 کیلو هرتز باشد .  در کنترلر شما پارامتری وجود دارد که تعداد پالس بر واحد حرکت را خواهد پرسید. بعنوان مثال 225 پالس برای یک میلیمتر حرکت. شما در برنامه G کد فیدریتی دارید که در حقیقت ضریب سرعت با توجه به این سه عدد خواهد بود. 


( جواب این سوال تکمیل نشده است )


 


123 - علی مشیزی - L M guide
با ادب و سپاس
اگر امکان دارد بنده را جهت خرید ال ام گاید های خطی به صورت انلاین از شرکت شما راهنمایی لازم را مبذول فرمایید
با سپاس
 

سلام

واقعیت این است که به چند دلیل امکان فروش آنلاین قطعات سی ان سی وجود ندارد: 1- قیمت ها بسیار متغیر بوده و تقریبا روزانه باید اعلام شود. 2- همکاران قیمت ها را ملاک قرار داده و در شرایط فروش ما اختلال بوجود می آید. 

شما با تماس با دفتر 33924361 - 33923967 - 021 تماس داشته باشید قیمت ها به روز گفته شده و اجناس به روز برایتان ارسال می شود.


124 - سعید تیموری - cnc
با سلام
جناب آقاي شخمگر از اطلاعات موجود در سايت شما بسيار لذت بردم و تشكر مي كنم از شما بابت زحماتي كه در اين عرصه متحمل شده ايد تا افراد علاقه مند رادر مسير صحيح علمي و عملي هدايت فرماييد.
اينجانب ساكن شهر همدان و مشغول به كار تبليغات هستم ودر اين راستا يك دستگاه سي ان سي ليزر تهيه نموده ام. يك سوال در اين رابطه از شما داشتم . خواهشا در صورت امكان به اين سوال جواب بدهيد.
بهترين راه براي روانكاري ريلهاي دستگاه سي ان سي ليزر چيست؟
بنده از واسكازين گيربكس استفاده ميكنم آيا مناسب است؟
با تشكر تيموري
 

سلام

روانکاری ریل ها همواره از سوالات دوستان در جاهای مختلف بوده است. اکثر ریل ها را هم به روش گریس و هم روغن می توان روانکاری نمود. نوع روغن و یا گریس توسط شرکت سازنده ریل گفته می شود. شما مارک ریل خود را بدست آورید. کاتالوگ و دفترچه راهنمای مربوط به ریل را از اینترنت دانلود نمایید . در بخش Lubrication نوع روغن و گریس درج شده است. نمونه آن در لینک زیر توضیح داده شده است .

http://www.cnckaran.com/proficiency/1350/proficiency1356.asp


125 - رضا رحمانی  - CNC Laser
سلام . چند تا عکس از سی ان سی لیزر برایتان ارسال نموده ام .


جناب رحمانی ، نمی دانید چقدر خوشحال شدم وقتی دیدم که سی ان سی لیزرتان را تمام کردید . برایتان آرزوی موفقیت های بسیار چشم گیر در آینده را دارم .

 

126 - سرکار مرضیه خانم - درخواست راهنمایی Inbox
سلام .از اطلاعات خوبی که در مورد دستگاه سی ان سی قرار دادید تشکر میکنم
من دانشجوی ارشد ساخت و تولید هستم که برای پایان نامه می خواستم روی ساخت دستگاه کار کنم
CNC توجه من جلب کرد ولی اطلاعات زیادی در مورد ساختش ندارم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.البته میخواستم موضوع کارم جدید باشه
یه سؤال . در ایران تولید میشه؟mini cnc
 

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )
 

127 - مجموعه سوال

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت جناب اقای شخمگر چند سوال خدمت شما داشتم که اگرجواب بدهید منت بربنده گذاشته اید.

1. خروجی که از نرم افزار ارت کم می گیریم وکل نرم افزارهای کم چه فایلی هست چه اطلاعاتی به کنترلرمیدهد. به فرضیه دایره و یایک بیضی با ارت کم رسم میکنم خروجی برای دستگاه می گیرم این خروجی چی هست؟ در 3بعدی و دوبعدی چی هست؟ ایا این بیضی یا دایره از بی نهایت نقطه مختصاتی تشکیل شده(باتوجه به قابلیت پرازش کنترلر) که مثلا ابزار از مختصات 1و1 بره به مختصات 2و3 وبعد کنترلر میاد هر دو نقطه رو می کند یک المان خطی یا اس کرو. و در کل یک مسیر می سازد بعد سرعت و شتاب چطوری حساب میکند؟داخل یک مسیرمنحنی شتاب و سرعت در جهتx وشتاب و سرعت در جهتyمیشود (برایند)شتاب ابزار برنده در مسیر حرکتی؟
باتوجه با قوانین مکانیک(سیمانتیک ذره) من اینجوری تصور میکنم که برای سرعت پیشروی ثابت فقط دوجا شتاب دارم یکی ابتدای حرکت و یکی هم انتهای حرکت و سرعت پیشروری(برش) در طول مسیرثابت میباشد.و بعد درطول مسیر های منحنی با ثابت گرفتن سرعت_ شتاب وغیره مسیرو کنترل می کنیم.درکل نمی دانم ورودی کنترلر چی هست چه کاری روی اون انجام میدهد.فکر میکنم مثل نرم افزارهای المان محدود یه شکل(دو بعد مثل ارم سوزاکی یا سه بعدی مثل مزدا) میاد بعد خودش اتومات یه چیزی مثل مش روش قرار می دهد. وبا توجه به ابزار یاابزاری که معرفی میکنه شروع میکنه به مسیر مشخص کردن و غیره....(اگرمقاله یا موضوعی در این مورد داشته باشید و به من بدهید ممنون می شوم البته اگر امکان داشته باشد)
 

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


2. خروجی که از کنترلر میاد بیرون چه اطلاعاتی به درایو می دهد نوع ان اگر یک توضیح کامل بدهید ممنون میشوم.

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )

3. CNCبرای رنگ پاش در دو مدل : کارتزین - قطبی وکروی (نوع کنترلر نصب شده چی هست توضیح در مورد کنترلر می خواستم ایا برای سایر دستگاه هم این مدل وجود داردو قیمت؟)

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


4. خوب شما در کنترلر و در برنامه نویسی و بیس ان از قوانین مکانیک صحبت کرده اید. شما برای بدست اوردن شتاب. سرعت و ازان مهم تر مختصات نقاط و پرفیل سرعت از یک مختصات استفاده کرده اید و ان هم سیستم مختصات کارتزین(X,Y,Z) بنده کاری به نوع کنترلر که پی سی بیس باشد یا نباشد سیستم عامل ری ال تایم داشته باشد یا نداشته باشد فعلا کاری ندارم (نه دانش لازم دارم ونه وقت کافی) تنها کاری که می خواهم انجام بدهم تبدیل مختصات ان به سیستم مختصات ومحوری که بنده برای سیستم تعریف می کنم باشد.مختصات کنترلربا نوع سیستم مختصات انتخابی من باشد شتاب و سرعت با فرمول من حساب بشود و بعد بشود پالس .قبلا شما درمورد شرایط خاص در کنترلر برنامه نویسی لازم را انجام داده اید. یالااقل باهمان مختصات کارتزین شما در برنامه نویسی بعد از کلیه محاسبات مختصاتی .سرعت و شتاب که با این سیستم مختصات انجام شد.چند تابع تبدیل به کنترلر بدهم کهXوYبیا داخل تابع و خروجی بشود R,Tبعد بشود پالس و مثل همین تبدیل برای پاسخی که از فیدبک می اید کهR,TبشودX.Y.

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


5. درمورد 2.5محوردردانشگاه به ما می گفتن دستگاه ی که3محوردارد و 2محور ان همزمان می باشد و1محور دستی می باشد میشود2.5محوره.شماتوضیحاتی بنده دادید که من متوجه نشدم اگر توضیح دوباره بدهید ممنون میشوم.

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


6. حداکثر قابلیت 1- فرز سه محوره و 2-همان دستگاه برشmdfسه محوره که خود شما مراحل ساخت اونو توضیح داده اید چقدر است؟. ایا می توانند ارم مزدا یا ساده تر یه حجم3dخروجی از ارت کم بزند و برای فرز یک سطح کوتی قالب مثل(قالب شامپو صحت).اگر یه کنترلر ساده داشته باشیم واگر یه کنترلر خوب مثل زیمنس و فاگور داشته باشیم و اخر مچتری چطور؟ ایا این کنترلر ها توانایی این کارو دارند؟

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


7. کنترلر ساخت خود شما برای چوب و لترونmdf,چقدر قیمت دارد داخل سایت اطلاعاتی در موردش نبود.

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


8. ایا برای استپرموتوریا سرورموتور محورها هم اینورتر(3 عدد) لازم هست یعنی باید درایو و کنترلر رابه اینورتر وصل کنیم بعد هرسه را به سرور یا استپر.یاخود درایو این کارو برای ما انجام می دهد.ایا اینورترفقط برای اسپیندل هست؟سرعت دوران و شتاب سرورموتور ها با چه تنظیم میشود؟

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


9. کجا نوع انتقال نیرو یعنی بال اسکرو یا رک پنیون(مشخصات گام و...)و یا مشخصات سرور یا استپر موتور برای کنترلرمسیر تعریف می کنیم؟

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


10. سرعت و شتاب محورzچقدرباید باشد وهمچنین طول کورس آن؟

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


11. -یک برنامه از سایت مچ تری دانلودکرده ام ایا کاربردی هستش یا فقط برای معرفی برنامه می باشد؟.

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


12. علاقه ی خاصی به کنترلر فاگور دارید؟ تعداد دیتا شیت اونا از بقیه بیشتر بود وچیزی از زیمنس×هایدن هاین×بوش وغیره نبود.

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


13. اسپیندل مناسب برای برش MDF ابعاد,مشخصات فنی وقیمت می خواستم.

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


14. در مورد کنترلراستپر موتور برای تک محور مسیر بسته قابل برنامه نویسیPROGRAMMABLE CLOSED LOOP SINGLE AXIS) STEPPER MOTOR CONTROOLLER (تیپMPE01ایا از این نوع کنترلر دو محوره ی ان هم موجود می باشد.

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


15. در موردبردهای کنترلرها PMC-MOTIN CONTROLLER ایا3برای محوره هم وجود دارد؟یا فقط برای4و2محوره

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


16. کنترل حرکت سرعت بالا برای 1الی2محورPMC-1HS/PMC-2HSایا این کنترلر برای CNCهای شیشه می باشد یا قابل استفاده در سایر دستگاه ها هم هستند.

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


17. کنترلرPA8000L2کنترلر عمومی هست ؟PA8000LLچطور؟

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


18. ایا از خروجی ارت کم می توان برای کنترلر های ذکر شده استفاده نمود؟ ایا خواسته های که در مورد کنترل حرکت و محور دارم این نوع کنترلر ها براورده می کنند؟

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


19. دستگاه CNCیکی از دوستان مدل کنترلر مشخص نیست فقط خروجی از ارت کم که برای دستگاه می گیریم به این اسم می باشدRASTIL MACHINایا از این نوع کنترلر موجود می باشد قیمت؟

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )


20-یک فایل برنامه نویسی از مچتری گرفته ام یک توضیح بدهید ممنون می شوم.فایلو فرستاده ام.ویک دیتا شیت در مورد یک کنترلر ارزان قیمت.جناب شخمگرهرچند سوالات بنده ساده پیش پاه افتاده هست.وقت شما رو میگیرم معذزت خواهی میکنم.

( این سوال به زودی پاسخ داده خواهد شد )

 

 

 

 

128 - مهدی خاموشی - سوال کنترلر

سلام وقت شما بخیر
من برای کنترل 2 استپ موتور و 2 سرو موتور می خواهم از نرم افزار ماخ تری استفاده کنم و برد کنترلر آن را هم adtech انتخاب کردم که در زیر خصوصیات آن را برای شما می گذارم .
در دستگاه من به جز موتور ها و لیمیت سوئیچ ها ، 8 شیر برقی برای پمپ های پنوماتیک و 2 سنسور برای کنترل سرعت وجود دارد.
سئوال من این است که این کنترلر می تواند این ها را جواب بدهد و اگر نه لطفا کنترلر مناسب را به من معرفی نمایید.
با سپاس فراوان
(((( ADT-8940 PCI Bus 2 and 4 Axis Motion Control Card


adt-8940_b.gif

كارت كنترل استپر و سروو 4 محور
داراي 32PCI bus بيتي ،pnp
كنترل استپر موتور و سروو موتور 4 محور با قابليت كنترل جداگانه هر محور
داراي سخت افزار اضطراري خاتمه كار
پردازش حركت با قابليت خواندن موقعيت منطقي، موقعيت واقعي، سرعت راه اندازي، شتاب و چگونگي راه اندازي در زمان واقعي
Each axis has 2 STOP signals, which are used to search for home , deceleration and Z-phase of coder
2 سيگنال متوقف كننده ((stop signal، 1 سيگنال موقعيت سروو، 1 سيگنال آلارم براي سروو، 1 سيگنال ورودي جنرال، 2 سيگنال محدود كننده مي توانند به عنوان سيگنال جنرال نيز استفاده شوند.
استفاده از تكنولوژي پيشرفته جهت اطمينان از خطاي فركانس خروجي تا 0.1%
مشخصات کلی:
پشتيباني سيستم: DOS, WINDOWS95/98/NT/2000/XP, WINCE;
قابليت برنامه نوسي با C/BC++/VC/VB/C++Builder/Delphi/Labview/EVC
16خروجي دیجیتالی و 32 ورودی دیجیتالی اپتوکوپلر
مدهاي كنترلي قابل دسترس: quantitative motion, back-to-home motion, 2-axis interpolation
قابلیت ها:
قابلیت کنترل 4 محور سروو موتور یا استپر موتور که هر 2 محور دارای ورودی فیدبک موقعیت encoder و 2 سيگنال متوقف كننده (stop signal)
هر محور داراي 8 سيگنال ورودي شامل 2 سيگنال محدود كننده مثبت ومنفي
16 motion card در يك سيستم، 64 محور
پشتيباني 2،3linear interpolation و4 محور
شمارش 32 بيتي، ماكزيموم رنج شمارش : -2,147,483,648~+2,147,483,647
كنترل موقعيت با دو شمارنده UP/DN، يكي جهت شمارش موقعيت منطقي و ديگري جهت شمارش موقعيت واقعي
ورودی:
40 ورودی دیجیتالی
ولتاژ ورودي:24-5 ولت
ولتاژ ايزولاسيون: 2500V DC;
ماكزيمم فركانس ورودی انکودر : 2MHz
خروجي:
16 خروجی دیجیتالی
4 محور خروجی پالس برای کنترل سروو یا استپر
نوع خروجی ها : NPN collector open circuitبا جریان 20mA
ماكزيمم فركانس پالس خروجی: 2MHz
One channel D/A output controls frequency converter or laser intensity ))))

 

129 - فرهاد ابدی نقش - دستگاه برش پلاسما

با سلام
برای ساخت یک دستگاه برش پلاسما با یک دستگاه دستی که ضعیف و قدرت برش حداکثر 10 میلیمتر را دارد و این دستگاه دراندازه حداکثر 125 * 250 میز برش داشته باشد چه قطعاتی مورد نیاز است و هزینه ساخت آن و قطعات حدودا" چه مقدار میباشد درضمن از این دستگاه برای برش دیگر فلزات نیز استفاده میشود  برای کارهای هنری و حجم سازی لطفا" راهنمایی کنید چون خرید این دستگاه cnc با هزینه بالا برای مقدور نمیباشد و اگر امکان داشته باشد خودمان این دستگاه را تولید کنیم  در ضمن آیا میتوان از دستگاه هوا برش هم در این دستگاه استفاده کرد
یک شعله کافی است چون کار درحد خیلی کم است و احتیاج فقط به دقت بالا میباشد و سرعت برای ما مسئله نیست  لیست قطعات -قیمت قطعات در صورت موجود بودن و یا حدودی - راهنمای ساخت میز برش اتوماتیک پلاسما با
قدرت کم -برای استفاده از دستگاههای موجود و قابل نصب شدن روی cnc چه کاری باید کرد
متشکرم خدا تمام اموات و گذشتگان شما را رحمت کند
 

در صورت داشتن سئوال تخصصی، آنرا برای ما ایمیل نمایید. کمتر از 48 ساعت پاسخ مي دهيم .

 همراه: 09122277199  شخم گر  تلفن پاسخگو :  55448574 - 021  فكس : 55448579 - 021 

آخرین پاسخ های ارائه شده به سوالات دوستان

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2    گروه صنعتی سی ان سی کاران . www.cnckaran.com     shokhmgar@gmail.com                         صفحه بعد    صفحه قبل

 

 

 

دایره المعارف 101 مدل سی ان سی

1 دستگاه سی ان سی پلاسما

2 سی ان سی هوا برش

3 دستگاه لیزر فایبر

4 سی ان سی لیزر حک و برش

5 دستگاه CNC واترجت

6 درباره سی ان سی وایرکات

7 انواع CNC هات وایر

8 CNC سیم برش سنگ

9 دستگاه سیم برش فوم

10 آندر واتر پلاسما

11 انواع سی ان سی برش شیشه

12 دستگاه CNC برش چرم

13 سی ان سی کاتر پلاتر

14 سی ان سی روتر چوب

15 انواع سی ان سی روتر سنگ

17 ماشین تراش تراش CNC

18 دستگاه CNC سری تراش

19 درباره انواع فرز سنتر CNC

20 فرز دروازه ای سی ان سی

21 انواع دریل CNC

22 درباره سوپر دریل سی ان سی

23 دستگاه سنگ تخت و گرد

24 پانچ سی ان سی

25 حک ضربه ای

26 طلا سازی

27 - پرینتر سه بعدی

28 شبیه ساز پرواز

29 حک نگین

30 چیدمان قطعات الکترونیک

31 سی ان سی CMM

32 ماشین CNC دوخت پارچه

33 ربات انسان نما

37 پرس برک

38 فرش باف

39 کارتن سازی

40 دیجیتایزر

41 فنر سازی

42- ایمپلنت

43- انبارداری

44- سی ان سی دندان پزشکی

45- پرس برک

46- برش کاغذ

47- دایکاست

48- کارتن سازی

49 ربات اسکارا

50 خمیر روی شیشه

51 مش باف

52- سی ان سی ام آر آی

53- جوراب باف

54- سی ان سی قالی شویی .

55 نقاشی کاشی

56 لانه زنبوری

57 سیم پیچ هسته ترانس

58 پیکر تراش سنگ

59- لحاف دوز

60- برش ورق آهن رول به رول و رول به تخت

گروه صنعتی سی ان سی کاران . www.cnckaran.com    shokhmgar@gmail.com     همراه: 09122277199  شخم گر    تلفن پاسخگو : 55448574 - 021 فکس: 55448579 - 021    تلگرام : گروه سی ان سی کاران

آمار سایت

ارتباط با ما

فعالیتها

گروه صنعتی سی ان سی کاران

 همراه :   

پرقوه     ماشین آلات چوب      09028532966

منصوری   ماشین آلات        09196240385

چراتی    ماشین آلات سنگ    09194829553

یوسفی   مدیریت فروش         09196341876

احمد شخم گر     مدیریت                09122277199

 تلگرام:     گروه سی ان سی کاران

ایمیل :      shokhmgar@gmail.com   

وب :        www.cnckaran.com

حوزه فعاليت ساخت :

سي ان سي هاي چوب سه محور در سايزهاي كوچك ، متوسط و بزرگ
سي ان سي هاي چوب چهار محوره مخصوص صنايع منبت كاري در مبلمانهاي استيل
سي ان سي هاي سنگ سه محوره جهت حك و برش انواع سنگ هاي مرمريت و ...
حوزه فعاليت تكنولوژي
فروش انواع تكنولوژي ساخت ماشين آلات به صنايع نظامي ، دولتي و خصوصي از قبيل دستگاه چوب سه محوره  ، سنگ ، شیشه و ...
حوزه فعاليت آموزشي
آموزش انواع موارد مرتبط به تكنيك هاي ماشين آلات CNC از قبيل برگزاري 85 دوره كلاس آموزش ساخت ماشين آلات CNC در محل شركت

درباره ما

تماس با ما

قطعات سی ان سی

ماشین آلات سی ان سی

روش ساخت سی ان سی

فروش تکنولوژی ساخت